Jdi na obsah Jdi na menu
 


V centru Velké Bystřice opraví chodníky i silnice

zdroj: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/v-centru-velke-bystrice-opravi-chodniky-i-silnice.html

„V centru městečka, okolo školy směrem na výletní trasu na Svatý Kopeček a směrem k největšímu sportovnímu hřišti ve Velké Bystřici jsou chodníky v žalostném stavu. Je tam i velmi využívaná cesta pro kolaře a pěší přes řeku Bystřici, ale lávka přes vodu byla na soukromých pozemích a majitelé ji požadovali přesunout. Z hlediska rozpočtu města to nebylo reálné,“ vysvětlil starosta Velké Bystřice Marek Pazdera.

Vedení obce proto napsalo projekt, který velmi špatné stavy komunikací v centru městečka řeší.

„Zároveň tak dokončíme i opěrnou zídku pod kostelem. Je tam stovky let a pomalu se už začala sypat. Letos jsme opravili asi prvních třicet metrů, ale na dalších sto jme neměli peníze,“ pokračoval starosta.

Celkem z Regionálního operačního programu město dostalo devět milionů devět set pět tisíc korun, celková částka na projekt se pak pohybuje okolo třinácti milionů.

„Regionální operační program se zpracovává dvoustupňově, uspěli jsme v prvním stupni. V této chvíli dokončujeme projektové dokumentace, připravujeme stavební povolení, budeme připravovat výběrové řízení a je reálné aby se stavba rozběhla v příštím roce. Peníze máme přislíbené, víme že je dostaneme, tedy pokud splníme podmínky a termíny, které nám Regionální operační program dal,“ doplnil Pazdera.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Těsně vedle

(Skopalíková, 12. 9. 2010 14:28)

Hurá,oprava chodníků v plánu. A zase v centru? Čemu radní říkají centrum?Snad ne tam, kde jsou chodníky hotové a dolní konec bude zase těsně vedle. No co už,my budeme muset opět čekat,až se udělá něco,co není až tak důležité. Nebyla lávka opravovaná asi 5 let nazpět? Ať to sportovci oběhnou. Ani se mi nechce věřit,že náš dolní konec zase utře. Kde jsou Vaše sliby, pane starosto a mistostarosto? Musím opět konstatovat,že by dolní konec vypadal upravenější,kdyby někdo z naší strany seděl na radnici. Jen si to opravte,aby jste si neumazali nohy od kaluží,bláta,aby jste nemuseli chodit po cestě,kde jezdí jedno auto za druhým. Jednat s Vámi je ztráta času. Tak se budeme muset obrátit někam jinam.

k důležité. Neopravovala se lávka k hřešti tak 5 let nazpět? Tak ať si to sportovci oběhnou.